PicoSure – сайт офіційного представника в Україні
Де зробити?

Китай заборонив футболістам робити татуювання

китайський футболіст з татуюванням

Футболістам китайських збірних категорично заборонено мати тату, згідно з новою постановою Головного управління спорту Китаю (GAS)

китайський футболіст з татуюваннями

Тим футболістам, хто вже має тату, необхідно видалити тату за свій рахунок або носити одяг, який приховує їх. Таким чином, Управління спорту Китаю бажає, щоб спортсмени формували позитивний образ для молодого покоління.

Зростання популярності тату серед молоді

Однією з причин є зростання популярності татуювань серед молоді.

Футболісти з Китаю Гуанчжоу Евергранд, у червоному. 23 травня 2017 року.
Футболісти китайської команди Guangzhou Evergrande, у червоному та японській команди Kashima Antlers під час конфліктної ситуації під час 16 матчу Ліги чемпіонів AFC 2017 у місті Гуанчжоу, провінція Гуандун на півдні Китаю, 23 травня. Фото ChinaImages.

Указ про заборону тату у футболістів

28 грудня 2021 року вийшов Указ "Пропозиція щодо посилення заходів контролю футболістів", який передбачає дисциплінарні стягнення до гравців.

Збірній U23 та гравцям національної футбольної збірної забороняється наносити нові татуювання.

- йдеться в Указі від 28 грудня 2021р.

Футболісти команди Guangzhou Evergrande 2014
Футболісти Китаю Guangzhou Evergrande перед матчем групи G 6-го туру Ліги чемпіонів 2014 проти японців Yokohama F. Marinos у місті Гуанчжоу, провінція Гуандун на півдні Китаю, 22 квітня 2014 року. Фото ChinaImages.

Спортсменам, які мають татуювання, потрібно видалити їх. У виняткових ситуаціях татуювання має бути приховане під одягом на змаганнях та тренуваннях за згодою команди.

Національним збірним командам у віковій категорії молодше 20 забороняється набирати спортсменів, які мають татуювання.

Татуювання розглядаються в культурі Китаю, як тавро, яке раніше використовувалося для таврування злочинців. До цього дня організована злочинність використовує татуювання як знак приналежності до угруповання. Тому наявність татуювання вважається ознакою нецивілізованості.

Цим указом комітет Управління спортом бажає підкреслити свої пріоритети формування позитивного образу китайських футболістів як приклад для суспільства та підростаючого покоління. Також директива зобов'язує національні команди приділяти особливу увагу вихованню патріотичних почуттів.

Уряд Китаю не заохочує тату

Подібний указ не є нововведенням. У 2018 році цензура засобів масової інформації Китаю видала указ про заборону показу на телебаченні акторів з татуюваннями. Зображення татуювання необхідно "розмити" перед демонстрацією по телебаченню.

"Нездоровий" контент

Уряд Китаю вже протягом тривалого часу вводить обмеження на телебаченні та в інтернеті на "нездоровий контент".

Було введено обмеження на покази спортсменів по телебаченню та в інтернеті, якщо вони мали татуювання або чоловічі хвостики.

Рік тому було скасовано матч футбольної жіночої збірної через заборону фарбувати волосся.

китайський хіп-хоп співак GAI та Gloria Tang Tsz-kei або GEM
Китайський репер GAI (праворуч) виступає з гонконзькою співачкою Gloria Tang Tsz-kei або G.E.M. на новорічному концерті 2018 року на Jiangsu Television у місті Guangzhou, провінція Guangdong на півдні Китаю, 31 грудня 2017 року. Фото ChinaImages.

Заборона татуювань серед співаків та акторів

У січні 2018 року було заборонено демонструвати акторів із татуюваннями та хіп-хоп груп із тату. З цієї причини скандально зняли з шоу "Співак" (Hunan TV) популярного репера GAI. Усі відеокліпи були видалені з каналу Youtube China Hunan TV без пояснень.

Видалення татуювання всіх кольорів

PicoSure - перший у світі пікосекундний лазер дозволяє видаляти татуювання всіх кольорів більш ефективно та за меншу кількість процедур. Докладніше читайте - Видалення татуювань.

Джерела: CNN, BBC, Time.