PicoSure – сайт офіційного представника в Україні
Де зробити?

Ваш гід із самообстеження грудей

Профілактика раку грудей

У боротьбі з раком грудей профілактика є ключовою зброєю. Хоча лише мамографія може виявити пухлини до того, як її можна буде відчути, 40 відсотків діагнозів раку грудей починаються з того, що жінки відчувають пухлину. Щомісячні самообстеження дозволяють вам краще дізнатися про свої груди, щоб ви могли легше визначити зміни.

Ось три способи пройти обстеження грудей у домашніх умовах:

1. Під час прийняття душу

Проведіть подушечками пальців навколо грудей круговими рухами. Рухайтеся від зовнішнього боку грудей до центру, стежачи за тим, щоб покрити всі груди до області пахв. Шукайте грудочки, більш товсті ділянки або вузли, що тверднуть.

2. Дивлячись у дзеркало

Встаньте, руки з боків, і вивчіть свої груди. Потім підніміть руки над головою і перевірте, чи набряків, ямочок або відмінностей на сосках або контурі. Нарешті, притисніть долоні до стегон, щоб стиснути грудні м'язи та пошукайте зміни, такі як ямочки чи зморшки у тканинах.

3. Лежачи

Щоб перевірити праву грудь, ляжте, підклавши під це плече подушку, складений рушник або іншу опору. Праву руку помістіть під голову. Лівою рукою помацайте всі груди і область пахв круговими рухами. Натискайте на тканини з різними зусиллями, стисніть сосок, щоб перевірити, чи виділяються з нього виділення. Потім змініть бік.

Якщо ви виявили грудку, не панікуйте! Вісім із 10 пухлин не є злоякісними. Але щоб розібратися, одразу ж призначте зустріч із лікарем. Не бійтеся ставити всі питання, що вас цікавлять - до, або після виявлення змін.

Рак грудей - найпоширеніший тип раку серед жінок, але, на щастя, кількість життів, що зазнають цього захворювання, неухильно скорочується завдяки ранньому виявленню та покращеним методам лікування . Коли ви станете провідником власного благополуччя, ви краще захистите себе.

Читайте також: Видалення тату після лікування раку грудей.